Created By:
Jonna Lengstedt
Date:
April 21, 2025
Collecting for:
Alzheimerfondens allmänna arbete
Återigen är det snart min födelsedag. En födelsedag som jag, och många personer i min närhet, kommer ihåg varje år. Man kommer ihåg datum, anekdoter och gåvor från tidigare födelsedagar, platser man firat på och så vidare. Men det finns de som inte kommer ihåg. De som inte hittar vägen hem, de som inte kan skilja en gaffel från en sked eller har glömt namnet eller ansiktet på nära och kära.

Alzheimerfondens arbete ligger mig varmt om hjärtat. Om du vill uppmärksamma min födelsedag, eller bara känner för att skänka en slant till ett välgörande ändamål - skänk en slant till Alzheimerfonden.
Deras viktiga forskning, forskning som kan fortsätta utvecklas med ditt lilla ekonomiska stöd, kan göra skillnad i framtiden. För mig, för dig, dina barn eller kanske någon annan i din närhet.

Tack för ditt stöd!
Puss
Donate
400 kr
80%

Recent activity

  • Jenny Palme Jenny Palme donated 100 kr

  • Kristine Thorell Granebring Kristine Thorell Granebring donated 100 kr

  • Monica Pettersson Monica Pettersson donated 100 kr

  • Birgitta  Estgren Birgitta Estgren donated 100 kr